2014. november 27., csütörtök

Adventi koszorú... akarom mondani adventi tál :)

Sziasztok!


Hamarosan december, és közeledünk, hogy meg kell gyújtani az első gyertyát az adventi koszorún!
Most nem lakás dekoráció, szekrény felújításról lesz szó, hanem a adventi koszorúkról tálakról, vagyis arról, hogy idén milyet csináltam!
Évek óta mindig kerek szalma koszorú alapot használtam, és évek óta mindig adventi koszorút készítettem, idén is azt szerettem volna. 
Interneten találtam egy fényképet ami nagyon megtetszett de....
Nézzétek csak ő volt az:


Egy ilyet szerettem volna, idén fehér és piros karácsonyi dekorációt terveztem egy ilyen pont bele illett volna az elképzelésembe, de sajnos nem találtam olyan sálat ami tetszett volna, hogy ezt megtudjam valósítani! Kötni meg sajnos még nem tudok, így maradt a gondolkodás, hogy milyen is legyen akkor az idei adventi koszorúnk.

Az új szekrényem bepakolásánál szembesültem vele, hogy rengeteg boros poharunk van.... mondjuk egyértelmű szakmai ártalom Manóm borász lévén a poharakhoz is ragaszkodik, így vannak készletek, meg vannak egy-egy darabok is. Nos idén ezeket az egy-egy darabokat használtam fel a koszorúmhoz vagyis a tálamhoz :)
Volt itthon nagyon szép négy szögletes üveg tálam, kerestem négyféle különböző boros poharat, a negyedik nem is annyira boros inkább konyakos.. :) De úgy akartam, hogy méretbeli különbségek legyenek.
Láttam már sok olyan fényképet, hogy a boros pohár lefordítva alatta némi kis dísz a tetején egy gyertya és kész is. 

Na nekem is valami ilyesmi rajzolódott a fejemben. De egyik sétám alkalmával az egyik virág boltos portékája között találtam mű havat... ebből vettem is gyorsan egy zacskóval... de ez nem az a fajta mű hó amit zacskóból is lehet csinálni ez tényleg hasonlít a hóra!
Miután haza hoztam, kezdtem el gondolkozni, hogy akkor van mű havam, üveg tálam, négy poharam, akkor ebbe valami piros díszeket is találok itthon, na meg van gyertyám, olyat sikerült vennem ami fehér alapon pirossal vannak a számok rajta és mind különböző méretű.
Azt hiszem meg is voltam a hozzá valókkal, és neki kezdtem, az elgondolás az volt, hogy valahogy a poharakba varázsolom a mű havat alulra, rá néhány dísz ez van pohárban, és a tetejére megy a gyertya. Az elgondolás egyszerű volt kivitelezhető is, akkor szembesültem egy akadállyal amikor rá jöttem, hogy a díszek nem állnak meg úgy ahogy én akarom a mű havon míg rá teszem a poharat :) Ekkor jött a csavar, volt itthon spirálozáshoz használt műanyag lapom abból vágtam egy vastagabb csíkot, abból egy karikát alakítottam ki ami pont belefért a pohárba, megpakoltam mű hóval és így a dísznek is adott tartást amíg rá varázsoltam a poharat. 
Na most akkor már mutatok képeket is:





És valahogy így néz ki minden oldalról, szeretem az egyszerű dolgokat, ez egyszerű lett nagyon és olcsó, csak a mű havat és a gyertyát kellett megvenni, na meg a zsenília drótot amiből cukor botot csavartam!
Tettem jó sok mű havat a poharak köré kívülre is és néhány díszt is! Egyetlen egy probléma van a mű hóval... óvatosan kell közlekedni mert az egész asztal pillanatok alatt tiszta hó lesz... na meg a szellőztetőssel is óvatosan kell bánni! :)
Decemberben hozok még nektek karácsonyi dekorációs ötleteket, vagyis amik nálunk jelen lesznek :)
További szép napot nektek és jó készülődést karácsonyra!

2014. november 16., vasárnap

Régi konyhaszekrény újra életre kel... :)

Sziasztok!

Kicsit megint elhanyagoltam a blogot, munka és egyéb tevékenységek miatt, részben ez a szép konyha bútor miatt, mert amikor volt egy kis szabadidőm őt szépítgettem!

Szerettem volna piciny kis lakásunkba egy szép kis tálaló szekrényt, de újak közül nem tetszettek, vagy nem éreztem úgy, hogy beillene a szobánkba. Családot körbe kérdeztem, hogy esetleg valakinek a kamrába, padláson, valahol van e eldugva egy nem használt régi konyha szerkény és szerencsém volt. Ugyanis a nagynénikémék nyári konyhájában volt egy kb. 30 éves de lehetett hogy több is van. Ők csak befőttes üvegeket tároltak benne már kb. 10 éve. A nyári konyha nem volt fűtve, még annó 20 éve mikor megvették a házat akkor az előző tulaj ott hagyta nekik ezt a szekrényt, ők meg kirakták a nyári konyhába. 
Sajnos nem túl jó állapotban volt, mert hiányzott róla néhány dolog, és sajnos a szú is belement így a hátsó két lába teljesen szét jött és nagyon csúnya volt.

Eredetileg csodálatos sárga festék volt rajta, vagy három rétegben. Valahogy így nézett ki:



Sajnos a kezdeti állapotról csak ez a két kép van, olyan nagy hévvel neki álltam hogy elfelejtettem fényképezni! :)

Az elején mint az első képen látható is csiszolóval álltam neki, szépen a munka pultot le is szedte, aztán azt mondta neki elég volt és örök nyugalomra tért...

A csúnya festékréteg alatt ilyen szép kis fa erezet bukkant elő 
Miután elromlott a csiszoló, és annyi pénzem meg nem volt, hogy vegyek egy újat, kölcsönkérni nem mertem nehogy az is elromoljon, elkezdtem keresgélni a neten hátha találok valami alternatív megoldást a festék leszedésére, és találtam is két megoldást.
Az egyik hogy hő légfúvóval szedjem le a festéket, kipróbáltam hát a festéket egy darabig tudtam szedni de aztán elfáradt a karom, és inkább magamat égettem minidig meg úgyhogy ez nekem nem vállt be.
A másik módszert ami bevált az Otthon Kommandó oldalán találtam, sima egyszerű zsíroldót ráfújtam a festékes részre hagytam egy kicsit ázni, és utána dörzsi szivaccsal ledörzsölni, aztán vízzel lemosni a festéket. Nem mondom, hogy egy ekkora szekrénynél ez olyan könnyű volt, viszton haladtam vele rednesen, egy nap alatt letudtam szedni a szekrényről szépen a festék nagyját kívül belül :)
Ezután kértem kölcsön mégiscsak egy csiszolót, és egyszer át csiszoltam a szekrény felületét mégiscsak, hogy jobban tapadjon majd a festék!

Ezt az egész műveletet nem itthon a panelba csináltam, mert meg is fulladtam volna szerintem, ezeket egy kertes ház udvarán csináltam még a nyáron! 

Zsíroldó és utolsó csiszolás után így nézett már ki!

Leszedtük a régi öreg réz kallantyúkat, amik tiszta festékek voltak.


Miután haza került a szekrény már gyorsabban ment a munka, mert útban volt és csinálni kellett, hogy ne legyen kupi a lakásban!

Festés előtt szú ölővel át kentem kívül belül az egész szekrényt, mondhatni nagyon büdös volt, úgyhogy napokig szellőztettünk míg kiment a szag :)

Még ahol nagyon láttam, hogy festékes azt még egy kis zsíroldóval szépen leszedtem, és a szú ölőzés után jöhetett a festés!

Miután tudtam, hogy bent fogom festeni próbáltam olyan festéket választani ami mellett meglehet maradni, így esett a választásom a Trikolor Aqua Matt Zománcfestékre fehér színben. Egy literes kiszerelést vettem, ezzel kívül belül lefestettem két rétegben, kivétel a munka pultot azzal más terveim voltak. Belül sajnos kellett volna még két réteg így még az nem lett igazán szép de oda mást tervezek majd mutatom azt is. 

Ilyen lett festés után, az üvegekről leszedtem a kerestet így képen kitudtam takarítani, és nekem jobban is tetszik így :)

Fiókokat csak kívülről festettem le, belülről más volt a terv velük!
A tetejéről a dísz gömböt nem tudtuk leszedni mert jött volna az egész dísz csík azt meg nem akartuk, így ragasztottunk a másik oldalra egy hungarocell gömböt!

Az aljáról a lába, hogy elvolt rohadva illetve amit a szú csinált szegény szerkénnyel, kicist kellett vágni belőle így már nem dőlt hátra a szekrény és picit alacsonyabb lett.

A fiókok belsejét maradék kék virágos csomagolópapírral béleltem ki, a lakásban ez a csomagolópapír visszaköszön és pont volt annyi, hogy a két fiókra elég legyen.

Nem volt túl bizalom gerjesztő a fiók belseje
Így már sokkal szebb lett :)
Így nézett már ki félkész állapotában
Azt ajtókról illetve a fiókokról leszedtük a régi bútor gombokat, kallantyúkat, az egyik fiókon olyan szép kerámia gomb volt viszont a másikon nem volt, így azt is cseréltem. 
Találtam egy nagyon ügyes kézművest, aki elfogadható áron készít bútor gombokat, mikor megláttam bele szerettem, így rendeltem tőle 4 db-ot fehér színben, nagyon gyorsan elkészült és hamar ide ért postával.

Egyedi bútor gombok amikor megérkeztek
A bútor gombok után már csak a munka pult maradt hátra, azt dekopázsoltam, vettem háromféle szalvétát, és a Pentart dekopázslakkal dekopázsoltam. 
Nagyon gyorsan száradt, és nem lakkoztam még le pluszban a felületet, mert elvileg a dekopázs ragasztó lakként is szolgál és nagy igénybevételnek nincs kitéve ha meg majd kicsit kopik akkor lelakkozom majd. 


Sikerült olyan szalvétákat választanom, amik dekopázsolás után átlátszik a fa erezete, ez nekünk nagyon tetszik :)
 A szekrénybe vettünk még az OBI-ban fenyő bútor lapot mindössze 3000 Ft-ért amit a lap szabászaton méretre vágtak, így az alsó és a felső szekrénybe is új polcok kerültek, a régieket pedig elküldtük tüzelni, nem biztos, hogy bírták volna a súlyt.

Amikor elkészült a esti fényben.....

Birtokba vettük :) 
Az üveg kapott körbe egy dekortapasz csíkot, most per pillanat a közelgő karácsony miatt magyal mintásat, de ezt lehet változtatni, amint vesz az ember újabb tekercs dekortapaszt :)

A belsejét jövőhéten tervezem, hogy megtudom csinálni majd arról is írok tapasztalatokat.

Ez a szekrény az első ilyen, felújítós projektem volt, imádtam csinálni, volt benne kihívás bőséggel, de meglett az eredménye mert nagyon jól illik a lakásunkba. 
Amikor neki álltam azt gondoltam, hogy max egy hónap alatt kész lesz... hát nem így lett kellett hozzá 5 hónap... a festékréteg leszedése volt a legtöbb idő.
Nem tudom mi lesz a következő projektem, de még majd mutatom a lakásnak a többi részét is, ahogy időm engedi, hogy írjak... :)

További szép napot nektek és legyetek kreatívak karácsony közelettével.